Świat szczypiec tnących bocznych
Porównanie siły w kilogramach potrzebnej do przecięcia gwoździa o średnicy 3 mm.
Porównanie siły w kilogramach potrzebnej do przecięcia gwoździa o średnicy 3 mm.

Rodzina czterech modeli szczypiec tnących bocznych firmy KNIPEX oferuje rozwiązania sprawdzające się we wszystkich zastosowaniach.

Najlepsze narzędzia do najbardziej wymagających zadań.

(Kliknij, aby powiększyć zdjęcie!)

TwinForce®

 TwinForce® to wyjątkowe narzędzie do najtrudniejszych zastosowań.

Szczypce TwinForce® firmy KNIPEX nie bez powodu zostały wyróżnione nagrodą za innowacyjność "Eisen 2012" przyznaną po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych. Opatentowana konstrukcja podwójnego złącza szczypiec gwarantuje wręcz niebywałe, 39-krotne zwiększenie siły. To pozwala uzyskać wyjątkowo wysoką wydajność cięcia przy minimalnym nakładzie siły (50% łatwiejsze cięcie niż przy użyciu sprawdzonych szczypiec tnących bocznych o zwiększonym przełożeniu).

Szczypce TwinForce® umożliwiają efektywne cięcie nie tylko grubego i bardzo cienkiego drutu, ale także nietypowych materiałów jak np. taśmy stalowe, z którymi radzą sobie bez najmniejszego problemu.

Nowością w przypadku szczypiec tnących bocznych jest możliwość docinania. Szczypce TwinForce® przecinają nawet drut o grubości 4 mm przy dwu-/trzykrotnym docinaniu.
Tradycyjne szczypce tnące boczne o zwiększonym przełożeniu w ogóle nie przecinają materiałów o takich średnicach lub wymagają użycia przy tym bardzo dużej siły.
Szczypce TwinForce® to jedyna w swoim rodzaju odpowiedź ze świata szczypiec tnących bocznych firmy KNIPEX na najbardziej wymagające zadania.

 

Szczypce TwinForce® w serwisie YouTube (w języku angielskim).

X-Cut®

 

 

Wszechstronne.
Kompaktowe i lekkie.
Mocne i precyzyjne.

Szczypce X-Cut® firmy KNIPEX to rozwiązanie sprawdzające się w niemal wszystkich zastosowaniach. Złącze wsuwkowe, które w przypadku szczypiec tnących bocznych jest nowatorskim rozwiązaniem, zapewnia dużą stabilność i niewielką masę.

Optymalne połączenie kąta ostrza i przełożenia dźwigni zapewnia wysoką wydajność cięcia przy minimalnym nakładzie siły (40% mniejsza w porównaniu ze szczypcami tnącymi bocznymi o tej samej długości).

Szczypce X-Cut® gwarantują precyzyjne cięcie wszystkich typów drutu, nawet drutu fortepianowego i cienkiego drutu miedzianego. Duży zakres otwarcia umożliwia cięcie kabli o większej średnicy.

Szczypce X-Cut® firmy KNIPEX – najbardziej wszechstronne wśród szczypiec tnących bocznych.


Szczypce X-Cut® w serwisie YouTube (w języku angielskim).

Szczypce tnące boczne o zwiększonym przełożeniu

 

 

Solidne.
Do długotrwałej pracy przy dużych obciążeniach.

Szczypce tnące boczne o zwiększonym przełożeniu firmy KNIPEX to najlepszy wybór do zastosowań, które wymagają użycia szczególnie solidnych szczypiec tnących bocznych. Kute złącze czopowe zapewnia wysoką wydajność cięcia, dzięki czemu szczypce wymagają o 20% mniej siły w porównaniu z tradycyjnymi szczypcami tnącymi bocznymi o tej samej długości. Nadają się doskonale do cięcia wszystkich typów drutu, w tym drutu fortepianowego.

Szczypce tnące boczne o zwiększonym przełożeniu firmy KNIPEX to idealne narzędzie do długotrwałej pracy przy dużych obciążeniach.

Szczypce tnące boczne

 

 

Klasyk.
Niezastąpione narzędzie tnące do różnorodnych zastosowań.

Szczypce tnące boczne firmy KNIPEX z indukcyjnie hartowanymi, precyzyjnymi ostrzami to idealne rozwiązanie do cięcia drutu miękkiego i twardego.

Precyzyjne cięcie cienkiego drutu miedzianego nawet końcówką ostrzy oraz smukła główka umożliwiająca pracę w trudno dostępnych miejscach sprawiają, że jest to klasyk wśród szczypiec tnących bocznych.