Svět kleští na štípání drátu
Porovnání potřebné ruční síly v kilogramech při štípání hřebíku o tloušťce 3 mm.

Se čtyřmi typy kleští na štípání drátu nabízí KNIPEX řešení na míru  pro každý účel použití.

Tato výjimečná šířka nabídky zaručuje ideální řešení pro každý  požadavek.

(Pro zvětšení klikněte na obrázek!)

Kleště TwinForce®

 

 

Kleště TwinForce® představují mimořádný nástroj pro nejtvrdší požadavky.

Kleště TwinForce® od firmy KNIPEX nezískaly zbytečně cenu za inovace „EISEN“, která byla poprvé udělena na Veletrhu železářského zboží 2012. Jejich patentovaná konstrukce s dvojitým kloubem dosáhne ohromujícího 39násobného zesílení ruční síly. Umožňuje extrémně snadné stříhání s minimálním použitím síly (ještě o 50 % snazší než osvědčené silové kleště na štípání drátu).

Kleště TwinForce® nejen spolehlivě stříhají všechny hrubé a jemné druhy drátů, ale také bez problémů oddělují nezvyklé materiály, jako např. ocelový pásek.

Novinkou je u kleští na štípání drátu možnost přisazení. I dráty o tloušťce 4 mm stříhají Kleště TwinForce® s 2násobným a 3násobným přisazením.

Běžné silové kleště na štípání drátu se stejnou velikostí takové průměry vůbec neuštípnou nebo je uštípnou pouze s vynaložením velmi velké síly.

Kleště TwinForce® jsou výjimečnou odpovědí světa kleští na štípání drátu KNIPEX na nejtvrdší požadavky.


Kleště TwinForce® na YouTube.

Kleště X-Cut®

 

 

Univerzální.
Kompaktní a lehké.
Silné a přesné.

V podobě kleští X-Cut® představuje firma KNIPEX odpověď na téměř všechny požadavky spojené se štípáním. S jejich – pro kleště na štípání drátu novým – prostrčeným kloubem nabízejí maximální stabilitu při nízké hmotnosti.

Díky jejich optimálnímu přizpůsobení štípacího úhlu a převodového poměru ohromí kleště X-Cut® vysokým štípacím výkonem při nižším vynaložení síly (o 40 % nižší vynaložení síly než u kleští na štípání drátu se stejnou velikostí). Práci s kleštěmi X-Cut® se vyznačuje přesným štípáním všech druhů drátu vč. pianového drátu – i jemných měděných drátů. Úzká hlava nabízí velkou šířku rozevření pro silnější kabely.

Kleště KNIPEX X-Cut® – univerzální kleště na štípání drátu.


Kleště X-Cut® na YouTube.

Silové kleště na štípání drátu

 

 

Robustní.
Pro nejvyšší, trvalé namáhání.

Silové kleště na štípání drátu KNIPEX jsou správnou volbou pro všechny oblasti použití, které vyžadují obzvlášť robustní kleště na štípání drátu. Díky nakované ose kloubu se dosáhne vysokého štípacího výkonu. To vše s až o 20 % nižším vynaložením síly v porovnání s běžnými kleštěmi na štípání drátu se stejnou délkou. Štípají všechny druhy drátu včetně pianového drátu.

Všude tam, kde dochází k tvrdému a trvalému namáhání, jsou Silové kleště na štípání drátu KNIPEX přesně tou správnou volbou.

Kleště na štípání drátu

 

 

Klasika.
Nepostradatelný štípací nástroj pro mnohostranné použití.

Díky svým indukčně tvrzeným přesným břitům jsou kleště na štípání drátu KNIPEX ideálním řešením pro použití při štípání měkkých a tvrdých drátů.

Díky čistým řezům u tenkých měděných drátů i při štípání špičkami břitů a úzkému tvaru hlavy pro použití v těžko přístupných oblastech jsou tyto kleště klasikou mezi kleštěmi na štípání drátu.