KNIPEX na Bliskim Wschodzie – nowa spółka w Dubaju

Wuppertal, 22.05.2012 – W kwietniu utworzona została w Dubaju spółka KNIPEX Tools Middle East (KTME). Jest to już czwarty – po Chicago, Moskwie i Szanghaju – oddział zagraniczny specjalisty w dziedzinie szczypiec z Wuppertal.

Nowa centrala na Bliskim Wschodzie, do której oddelegowano dwóch pracowników firmy, będzie obsługiwać i zaopatrywać w szczypce „Made in Germany“ klientów w 20 krajach.

„Dubaj, który posiada jeden z największych sztucznych portów, to koło zamachowe gospodarki na Bliskim Wschodzie, a tym samym idealne miejsce pozwalające obsługiwać sąsiadujące kraje arabskie oraz szybko rozwijające się rynki azjatyckie. Dzięki temu będziemy jeszcze bliżej naszych klientów”, mówi z zadowoleniem Ralf Putsch, prezes zarządu i udziałowiec firmy KNIPEX. W planach nowej spółki jest utworzenie własnego magazynu, który pozwoli na szybkie i elastyczne zaopatrywanie klientów w produkty firmy.

Wśród gości, którzy z okazji inauguracji działalności przybyli do Dubaju, znaleźli się - obok Ralfa Putscha oraz szefa eksportu firmy KNIPEX, Dirka Pahla - także biznesmeni i partnerzy handlowi z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Jordanii, Iranu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz przedstawiciele Niemieckiej Izby Handlu Zagranicznego. Reprezentant strefy wolnego handlu Jebel Ali, gdzie mieści się biuro KTME, przekazał na ręce Ralfa Putscha puchar jako wyraz swojego uznania oraz prezent powitalny w Jebel Ali.

W programie uroczystości inauguracji działalności znalazło się safari po bezdrożach pustyni, a wśród licznych atrakcji wymienić można złapaną „gumę” oraz zakopanie się kilku samochodów w piasku. Goście potraktowali te niezaplanowane przeżycia jako sportowe wyzwanie. To pokazało również, jak wyglądał Dubaj jeszcze 50 lat temu, kiedy infrastruktura nie była tak wspaniale rozbudowana.

KNIPEX prowadzi sprzedaż swoich narzędzi wysokiej jakości na Bliskim Wschodzie już od lat 60-tych.

Dzisiaj produkty marki KNIPEX są sprzedawane do ponad 100 krajów na całym świecie. Udział eksportu w obrotach firmy wynosi 60%, z czego 20% trafia na rynki poza Europą.

Jehad Bukamal i Ralf Putsch.