KNIPEX, mükemmel sınav sonuçları elde eden 15 makine ve sistem operatörünü (IHK) tebrik ediyor!

Wuppertal, 17 Temmuz 2014. Büyük bir KNIPEX çalışan grubu ikinci kez, bir meslek içi eğitim projesi olan makine ve sistem operatörlüğü (IHK) sınavında büyük başarı elde ettiler.

2013 yılı Haziran ayında, KNIPEX çalışanlarından oluşan ve ilgili konuda meslek eğitimi bulunan veya bulunmayan ikinci grup şirket dışındaki sınav hazırlı kurslarına başladı. Kursiyerler bir yıl boyunca ayda bir ay boyunca ders gördüler ve bu süre zarfında şirketten izinli sayıldılar. Bu kursun hedefi bu yazın gerçekleşecek yazılı ve uygulamalı sınavı geçmekti.

İkinci grup kursiyerleri de başlangıçta „İş ve okulun“ gerektirdiği koşulları yerine getirme konusunda biraz kaygılıydılar. Fakat bu kaygıları yersizdi. Kendilerinin yüksek derecede motivasyonlu olması, iyi öğretmenlerinin olması ve şirketin kendilerine destek olması olağanüstü sınav başarısı elde etmelerini sağladı. Sınava giren sekiz çalışan sınavı „çok iyi“, beş çalışan „iyi“ ve iki çalışan ise „orta“ derece ile kazandı.

Personel Müdürü Kai Wiedemann: „Bu projenin bu kadar iyi şekilde kabul görmesinden ve çalışanların büyük bir özveri ve angajman ile işe sarılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Kursiyerlerimizin sınav bölgesinde en iyi sonuçları elde etmesinden büyük gurur duyuyoruz. Kendileri gerçekten büyük bir performans gösterdiler ve bunun için kendilerini tebrik ediyorum“ diyor.

Elde edilen bu büyük başarı tabii ki hep birlikte kutlandı. 24 Haziran 2014 tarihinde yapılan diploma töreni çerçevesinde çalışanlar diplomalarını teslim aldılar. Kursiyerler ve işletmemiz aynı zamanda, gerçekleştirdikleri başarılı ve yoğun bir sınav ön hazırlık çalışmaları nedeniyle EDB (Bildungsgesellschaft für erfolgreiche Berufe GmbH) kuruluşuna ve Horst Wunderlich’e (öğretmen ve IHK sınav yetkilisi) teşekkür ettiler. Zira KNIPEX tarafından organize edilen ve Sayın Horst Wunderlich tarafından verilen ek dersler sınav sonuçlarının bu derece iyi olmasında büyük rol oynadı.

Horst Wunderlich kursiyerleri hakkında: „Öğrencilerimiz dersleri çok iyi takip etti ve dersler kendileri için çok faydalı oldu, böylece sınava giren toplam 68 kişi içinde ilk 13’e girdiler.“ diyor 

Bu projenin müthiş derecede başarılı olması nedeniyle bu grup, kesinlikle KNIPEX şirketinin meslek içi eğitim konusunda desteklediği son grup olmayacaktır.

KNIPEX-Mitarbeiter erzielten im IHK Kammerbezirk Wuppertal-Solingen-Remscheid die 13 besten Ergebnisse der insgesamt 68 abgelegten Prüfungen zum Maschinen- und Anlagenführer.