KNIPEX firması, Köln Hırdavat ve Nalburiye Fuarında sürdürülebilir ticaret için verilen EISEN 2014 CSR ödülünü kazandı.

Köln/Wuppertal. Knipex firması yine ödüllendirildi. Knipex firmasına gerçekleştirmiş olduğu sürdürülebilir ticaret nedeniyle Köln Fuarı ve Handelsverband Heimwerken, Bauen und Garten e.V. (BHB) (Hobi, Yapı ve Bahçe Ürünleri Ticaret Birliği) tarafından EISEN 2014 CSR ödülü verildi. Knipex, iki yıl öncesinde de Eisen 2012 İnovasyon Ödülünü kazanmıştı.  Foto: Koelnmesse

CSR (Corporate Social Responsibility) terimi sıklıkla „sürdürülebilir “ yerine kullanılır ve bu terimle, şirketlerin personel, çevre, ürün, pazar ve toplum alanlarındaki faaliyetlerini sorumluluk üstlenerek gerçekleştirmesi ifade edilir. 

Jüri üyeleri bu ödülün KNIPEX-Werk C. Gustav Putsch firmasına verilmesi gerekçesini şu şekilde açıkladılar:

"KNIPEX firması için CSR bir şirket ilkesidir. Bu ilke ışığında çalışanların teşvik edilmesi ve motivasyonundan başlayıp, tedarik zinciri, ekolojik elektrik enerjisi kullanımına geçiş, fabrika çatılarında fotovoltaik sistemlerinin kullanımı ve şirketin araç filosunda elektrikli araçların yer alması, atıkların %80’ninin geri dönüşüme tabi tutulması, bölgede fahri angajmanların gerçekleştirilmesi ve ticaret modelinin sistematik olarak uygulanmasına kadar birçok konular hayata geçirilmiş ve böylece KNIPEX firması, çevre ve toplum sorumluluklarını bütün ticaret proseslerine entegre etmiştir."

Söz konusu ödül, 09 Mart 2014 tarihinde ULUSLAR ARASI HIRDAVAT VE NALBURİYE FUARININ Hoşgeldiniz Partisinde verildi.